EXTERIÉROVÉ ŽALÚZIE

Súčasné trendy architektúry doporučujú klásť väčší dôraz na tienenie Vašich okien a dverí nielen z estetického, ale aj z praktického hľadiska ako je chladenie budovy, svetelná pohoda, ochrana súkromia.

 

Typy lamiel

Najdôležitejšou súčasťou vonkajších žalúzií sú lamely vyrábané na mieru z kvalitného hliníku. Stačí si len vybrať správny typ.


5 dôvodov pre vonkajšie žalúzie LOMAX

 1. Chladenie budov
  Zatvorená vonkajšia žalúzia zadrží 94% tepelnej energie a je takmer 10x účinnejšia ako žalúzia vnútorná. Vonkajšie žalúzie vybavené čidlami reagujú na slnko a poveternostné podmienky. Interiér je potom podľa potreby chránený proti ohrievaniu.
 2. Svetelná pohoda
  Žalúzie účinne odtienia až 80% tepelného žiarenia. Motorizované žalúzie vybavené čidlami zase plynule regulujú osvetlenie v dome.
 3. Ochrana súkromia
  Vďaka správnemu nastaveniu lamiel bude vo vnútri svetlo, ale svedavci dovnútra neuvidia. Automatický pohyb žalúzií naviac odradí prípadných zlodejov.
 4. Kvalitné spracovanie
  Lamely žalúzií sami vyrábame, preto sa dokážeme zaručiť za ich vysokú kvalitu. Na žalúzie LOMAX získate záruku 5 rokov.
 5. Jednoduché ovládanie
  Stačí stlačiť tlačítko na diaľkovom ovládači. Svoje žalúzie môžete pohodlne ovládať hoci aj od pracovného stolu.

Lamela S93 s medzilamelovým tesnením

Vyniká dvojitým prehnutím, vďaka ktorému vydrží aj extrémne poveternostné podmienky.

Vďaka tvaru písmena S do seba jednotlivé lamely presne zapadajú a vytvárajú jednoliatu plochu bez medzier. Ešte lepšie tak chránia pred slnečným svitom a únikmi tepla.

Lamela Z90 s medzilamelovým tesnením

Kde sú lamely S93 oblé, tam majú lamely Z90 hrany. Poveternostným vplyvom ale odolávajú rovnako dobre a vynikajúca je aj ochrana proti slnečnému žiareniu a únikom tepla. Lamely do seba vďaka tvaru písmena Z skvelo zapadajú. Ľahko tak docielite úlné zatemnenie.

Lamela Z70 s medzilamelovým tesnením

Vonkajšie žalúzie Z-70 sú technicky podobné ako vonkajšie žalúzie Z-90, ale vďaka menšej šírke lamiel pôsobí jemnejším a luxusnejším dojmom. Lamely v tvare písmena Z sú na hranách opatrené tesnením, ktoré zaisťuje dokonalé a veľmi tiché dosadanie.

Lamela C80

Pozrite sa na lamelu z profilu a uvidíte písmeno C. Elegantný design zaisťuje žalúziám použiteľnosť na všetkých typoch budov.

Žalúzie s lamelami C80 vám vyrobíme v rôznych rozmeroch, takže nimi ľahko zatienite aj väčšie sklenené plochy.

FARBY

Zlaďte svoje žalúzie s fasádou, dverami alebo garážovými bránami. Môžete vyberať zo 4 až 9 farieb.

Vodiace lišty, krycí plech, držiaky a ďalšie súčiastky sú v štandardnom prevedení strieborný elox, ale môžeme vám ich aj nalakovať.

Jednoduché ovládanie žalúzií

Ideálne je ovládať svoje žalúzie pomocou elektropohonu. Motorizované žalúzie ponúkajú taktiež rad prísluženstva, ktoré ovládanie ešte viac uľahčí, chladí budovy a šetrí náklady na vykurovanie.

Pohony Somfy

Motory je možné ovládať diaľkovým ovládačom alebo nástenným tlačítkom. Vzťahuje sa na ne záruka 5 rokov a zvládnete ich ovládať aj skupinovo alebo systémom pre inteligentné ovládanie domácnosti.

Diaľkové ovládanie

Stlačte tlačítko a žalúzie sa dajú do pohybu. Otočíte ovládacím kolieskom, naklopíte lamelu a regulujete svetlo vnikajúce do miestosti. Jednoduchšie ovládanie snáď ani nemôže byť. 


Elektronické spínacie hodiny

Nastavte čas a žalúzie sa v zadaných intervaloch samy uvedú do pohybu. Uľahčíte si tak ich ovládanie a prípadne zmätiete potenciálnych zlodejov. 

Spínače a prepínače

Drôtový smerový spínač predstavuje najjednoduchší spôsob ovládania žalúzií na elektropohon.

Kľučka s prevodovkou

Žalúzie môžete ovládať taktiež ručne pomocou kľučky s prevodovkou v bielej alebo šedej farbe.